Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

WObit niesie uśmiech małym pacjentom

Firma WObit wsparła organizację spektaklu pt. "Opowieść Starego Zegara" dla dzieci ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, wystawionego przez Teatr Za Jeden Uśmiech.

15.06.2021

WObit niesie uśmiech małym pacjentom

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – ten cytat z Janusza Korczaka nie bez powodu znajduje się na ścianie Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, gdyż mało co wpływa na organizm tak dobrze, jak radość.

Firma WObit postanowiła wnieść trochę uśmiechu w codzienność małych pacjentów z oddziału dziecięcego, wspierając organizację spektaklu wystawianego przez krakowski Teatr Za Jeden Uśmiech. W poniedziałek, 14 czerwca artyści przybyli do dzieci z poznańskiego szpitala, aby zaprezentować spektakl pt. Opowieść starego zegara.

Przedstawia on historię Gaudentego, który jest jak większość dorosłych, w ciągłym biegu, wiecznie zajęty pracą. Jednak jego perypetie i napotkane postacie uświadamiają mu siłę takich wartości jak przyjaźń, radość, pomoc słabszym.

Ze względu na pandemię młodzi widzowie wraz z rodzicami oglądali przedstawienie na placu przed szpitalem. W spotkaniu z dziećmi wziął też udział robot mobilny MOBOT® TRANSPORTER U1, który dostarczył drobne upominki dla małych pacjentów.

Cieszymy się, że mogliśmy współuczestniczyć w niesieniu radości najmniejszym. A dla wszystkich, którzy chcą na chwilę zwolnić, polecamy słuchowisko Opowieść starego zegara, dostępne pod poniższym linkiem. https://www.youtube.com/watch?v=zFJjttzzG6U

×

Przeczytaj także

Czy osiemnastowieczne narzędzia były ergonomiczne? Sprawdziliśmy.
Czy osiemnastowieczne narzędzia były ergonomiczne? Sprawdziliśmy.

Systemy do pomiaru rozkładu sił i nacisku firmy Tekscan doskonale sprawdzają się w badaniu ergonomii. Przedstawiamy relację z badań z wykorzystaniem systemu GRIP.

Zobacz więcej »
Nowe czujniki konfokalne do precyzyjnych pomiarów odległości i grubości
Nowe czujniki konfokalne do precyzyjnych pomiarów odległości i grubości

W ofercie WObit dostępna jest najnowsza generacja czujników konfokalnych do precyzyjnego określania odległości i grubości przezroczystych materiałów.

Zobacz więcej »