Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

Czujniki konfokalne nowej generacji do seryjnej integracji

W ofercie WObit dostępny jest nowy system czujników konfokalnych ze zintegrowanym kontrolerem ConfocalDT IFD2410 i IFD2415.

20.06.2023

Czujniki konfokalne nowej generacji do seryjnej integracji

Czujniki konfokalne ConfocalDT IFD2410 i IFD2415  oferują najwyższą wydajność, mieszcząc w swojej obudowie zintegrowany kontroler wraz z Ethernetem przemysłowym. Ich solidna i kompaktowa konstrukcja z obudową o stopniu ochrony IP65 sprawia, że są one idealne do seryjnych zastosowań przemysłowych.

Czujniki są stosowane m.in. do precyzyjnych pomiarów odległości i grubości w maszynach inspekcyjnych inline, współrzędnościowych maszynach pomiarowych, robotyce, druku 3D, monitorowaniu grubości szkła płaskiego i kontenerowego oraz do testowania podzespołów elektronicznych.

W przypadku materiałów przezroczystych można wykonywać pomiary wielowarstwowe do 5 warstw. Aktywna regulacja czasu ekspozycji matrycy CCD umożliwia szybkie i stabilne pomiary na zmiennych powierzchniach, nawet przy dynamicznych procesach pomiarowych do 25 kHz.

Zajmująca niewiele miejsca obudowa o stopniu ochrony IP65 umożliwia szybką integrację z urządzeniami i maszynami, ponieważ nie jest wymagany przewód światłowodowy. Bezpośrednia integracja ze sterownikiem PLC jest możliwa dzięki zintegrowanemu interfejsowi Industrial Ethernet (EtherCAT).

Zalety


 

×

Przeczytaj także

Intralogistyka zakładowa, nowoczesna logistyka magazynowa
Intralogistyka zakładowa, nowoczesna logistyka magazynowa

Termin „intralogistyka” został zdefiniowany w 2004 r. przez Związek Niemieckiej Inżynierii Mechanicznej i Zakładowej (VDMA) jako proces w przedsiębiorstwie dotyczący organizacji przepływu materiałów i...

Zobacz więcej »
Prototypowanie układów liniowych jeszcze łatwiejsze z pomocą HaydonKerk
Prototypowanie układów liniowych jeszcze łatwiejsze z pomocą HaydonKerk

Haydon Kerk, którego firma WObit jest dystrybutorem w Polsce oferuje teraz 3DP, specjalne nakrętki, przydatne w procesach prototypowania 3D.

Zobacz więcej »