Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

WObit niesie uśmiech małym pacjentom

Firma WObit wsparła organizację spektaklu pt. "Opowieść Starego Zegara" dla dzieci ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, wystawionego przez Teatr Za Jeden Uśmiech.

15.06.2021

WObit niesie uśmiech małym pacjentom

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – ten cytat z Janusza Korczaka nie bez powodu znajduje się na ścianie Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, gdyż mało co wpływa na organizm tak dobrze, jak radość.

Firma WObit postanowiła wnieść trochę uśmiechu w codzienność małych pacjentów z oddziału dziecięcego, wspierając organizację spektaklu wystawianego przez krakowski Teatr Za Jeden Uśmiech. W poniedziałek, 14 czerwca artyści przybyli do dzieci z poznańskiego szpitala, aby zaprezentować spektakl pt. Opowieść starego zegara.

Przedstawia on historię Gaudentego, który jest jak większość dorosłych, w ciągłym biegu, wiecznie zajęty pracą. Jednak jego perypetie i napotkane postacie uświadamiają mu siłę takich wartości jak przyjaźń, radość, pomoc słabszym.

Ze względu na pandemię młodzi widzowie wraz z rodzicami oglądali przedstawienie na placu przed szpitalem. W spotkaniu z dziećmi wziął też udział robot mobilny MOBOT® TRANSPORTER U1, który dostarczył drobne upominki dla małych pacjentów.

Cieszymy się, że mogliśmy współuczestniczyć w niesieniu radości najmniejszym. A dla wszystkich, którzy chcą na chwilę zwolnić, polecamy słuchowisko Opowieść starego zegara, dostępne pod poniższym linkiem. https://www.youtube.com/watch?v=zFJjttzzG6U

×

Przeczytaj także

Detekcja oznaczeń na butelkach w przemyśle kosmetycznym - przykład wdrożenia
Detekcja oznaczeń na butelkach w przemyśle kosmetycznym - przykład wdrożenia

Jak skutecznie kontrolować jakość w branży kosmetycznej? Przedstawiamy przykład zastosowania czujników koloru w automatycznej detekcji pozycji.

Zobacz więcej »
Skuteczne pomiary siły – przegląd rozwiązań
Skuteczne pomiary siły – przegląd rozwiązań

Czujnik siły bez elektroniki czy ze wbudowanym wzmacniaczem? W artykule przedstawiamy budowę i zasadę działania czujników tensometrycznych i omawiamy dostępną ofertę i zastosowania.

Zobacz więcej »