Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

Nowy czujnik mapowania ciśnienia Tekscan przeznaczony do pomiarów baterii

W ofercie WObit jest dostępny nowy czujnik mapowania ciśnienia Tekscan, zaprojektowany do pomiarów ciśnienia powierzchni stykowych w pracach badawczo-rozwojowych i produkcji akumulatorów.

15.02.2024

Nowy czujnik mapowania ciśnienia Tekscan przeznaczony do pomiarów baterii

W ofercie WObit jest dostępny nowy czujnik mapowania ciśnienia Tekscan, zaprojektowany specjalnie z myślą o wyzwaniach związanych z pomiarem ciśnienia powierzchni stykowych w pracach badawczo-rozwojowych i produkcji akumulatorów. System ten zapewnia klientom wgląd w stosowane rozwiązania, identyfikując potencjalne problemy w projektowaniu baterii, prowadząc do lepszego, bezpieczniejszego i bardziej niezawodnego magazynowania energii.

Czujniki Tekscan są znane z efektywnego pomiaru ciśnienia w trudno dostępnych miejscach. W oparciu o obszerne opinie klientów, czujnik model 7800 został zaprojektowany tak, aby pasował wszędzie tam, gdzie producenci baterii muszą mierzyć zmiany ciśnienia.

Tekscan zapewnia wgląd w ciśnienie w dowolnym miejscu na dowolnym etapie projektowania lub produkcji baterii. Nowy model 7800 został specjalnie zaprojektowany, aby zmieścić się w tych miejscach, jednocześnie umożliwiając łatwiejsze umieszczenie elektroniki zbierającej dane. Model 7800 jest najnowszym dodatkiem do szerokiego asortymentu gotowych czujników Tekscan kompatybilnych z flagowym systemem I-Scan.

Kluczowe cechy czujnika obejmują:

 

Cechy czujnika 7800 sprawiają, że jest on również idealny do pomiaru ciśnienia w stosie ogniw paliwowych oraz w wielu innych zastosowaniach i branżach do pomiaru ciśnienia w trudnych przestrzeniach. Raul Oreste, menedżer produktu w firmie Tekscan, dodał: "Nasi klienci będą używać czujnika 7800 do projektowania i testowania następnych generacji akumulatorów litowo-jonowych, a także najnowszych, najnowocześniejszych konstrukcji z elektrolitem stałym i anodą krzemową".

Niezależnie od tego, czy jesteś zaangażowany w testowanie cykli baterii w zakresie badań i rozwoju, trwałości obudowy, produkcji lub kontroli jakości, czy też masz inną aplikację, w której musisz mierzyć ciśnienie na styku w ciasnych przestrzeniach, skontaktuj się z naszymi inżynierami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób system I-Scan z najnowszym czujnikiem może dostarczyć Ci informacji potrzebnych do ulepszenia produktów lub procesów.

×

Przeczytaj także

MOBOT® eduRunner MW – nowe rozwiązanie do nauki robotyki mobilnej
MOBOT® eduRunner MW – nowe rozwiązanie do nauki robotyki mobilnej

MOBOT® eduRunner MW daje nowe, szerokie możliwości rozwoju dla szkół technicznych i uczelni wyższych zajmujących się automatyką, robotyką i mechatroniką.

Zobacz więcej »
Nowy czujnik momentu obrotowego DFM73 dla rolnictwa
Nowy czujnik momentu obrotowego DFM73 dla rolnictwa

Oferta WObit rozszerza się o nowy, bezdotykowy czujnik momentu obrotowego DFM73 firmy NCTE do napędów wału odbioru mocy (PTO) w ciągnikach.

Zobacz więcej »