Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

Charytatywna jesień w firmie WObit

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest od dawna obecna w codziennych działaniach firmy WObit. Przeczytaj o dwóch akcjach, w które nasz zespół był zaangażowany przez większą część jesieni.

15.12.2021

Charytatywna jesień w firmie WObit

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest od dawna obecna w codziennych działaniach firmy WObit. Tym razem chcielibyśmy podsumować dwie akcje, w które nasz zespół był zaangażowany przez większą część jesieni.

Odpowiedzialna Moda

Do obszarów, które czynnie wspomaga firma WObit, należy wspieranie i inspirowanie lokalnej społeczności. Jedna z członkiń naszego zespołu dowiedziała się, że oddział PCK w Szamotułach wspiera usługi opiekuńcze u osób chorych, leżących, starszych i ubogich i akurat potrzebował tekstyliów dla dorosłych.

Po weryfikacji bieżących potrzeb przeprowadziliśmy jednorazową zbiórkę odzieży, z której część została przekazana potrzebującym w lokalnym oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża, natomiast reszta została odebrana, posegregowana i przeznaczona do sprzedaży przez firmę Wtórpol. Zyski zostaną przekazane na działalność statutową Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK. W czasie trwania tego przedsięwzięcia zebraliśmy ponad 200 kg odzieży!

Odpowiedzialna Moda - zbiórka

Akcję zbiórki połączyliśmy z niezwykle ważnymi dla nas działaniami edukacyjnymi pod hasłem Odpowiedzialna Moda. W ich ramach zespół WObit zyskał wiedzę o tym, jak odpowiedzialnie pomagać i nie zarzucać innych naszymi tekstylnymi śmieciami. Dowiedzieliśmy się gdzie oddać ubrania i co dalej się z nimi dzieje.

Ważnym tematem był slow fashion oraz fast fashion, dzięki któremu wiemy już, jak swoimi wyborami możemy wpływać na kształtowanie rynku. Pogłębiliśmy również wiedzę o tym, jak ubrania wpływają na środowisko, a także co możemy zrobić, żeby lepiej o nie zadbać. W ramach działań edukacyjnych akcji Odpowiedzialna Moda przygotowaliśmy m.in. ulotki edukacyjne dla zespołu z pigułką najważniejszych informacji - zobacz je w galerii zdjęć.

Książki dla Fundacji Onkologicznej Rakiety

Na początku grudnia włączyliśmy się również w zbiórkę książek przeprowadzoną przez Fundację Onkologiczną Rakiety. Książki, których pracownicy WObit zebrali aż 200 szt., trafią do osób z chorobami onkologicznymi, spędzającymi okres świąteczno-noworoczny samotnie na oddziałach szpitalnych. 

Ksiazki dla Fundacji Onkologicznej Rakiety

Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu całego zespołu WObit mogliśmy choć trochę wspomóc działania Polskiego Czerwonego Krzyża i Fundacji Onkologicznej Rakiety, a w szczególności docelowych adresatów tych działań. Gorąco zachęcamy do codziennej dobroczynności, nie dajmy się epidemii obojętności!

 

×

Przeczytaj także

Precyzyjny system pomiaru grubości powłok ochronnych na płytkach PCB
Precyzyjny system pomiaru grubości powłok ochronnych na płytkach PCB

Precyzyjne czujniki konfokalne confocalDT IFS 2405 firmy Micro-Epsilon w bezkontaktowy sposób mierzą grubość powłok ochronnych na płytkach PCB. Sprawdź szczegóły.

Zobacz więcej »
Precyzyjny czujnik konfokalny z rozdzielczością do 3 nm
Precyzyjny czujnik konfokalny z rozdzielczością do 3 nm

W ofercie WObit dostępny jest nowy, bardzo precyzyjny czujnik konfokalny confocalDT IFS2407-0,1 firmy Micro-Epsilon.

Zobacz więcej »