Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

Neco® - nowa generacja przekładni cykloidalnych

W ofercie WObit dostępna jest nowa seria Neco® przekładni cykloidalnych gotowych do użycia, przygotowanych do zamocowania na serwonapędzie.

21.08.2020

 Neco® - nowa generacja przekładni cykloidalnych

W ofercie WObit dostępna jest nowa seria Neco® przekładni cykloidalnych  firmy Nabtesco. Precyzyjne przekładnie z pełnym wałem to odpowiedź na specyficzne potrzeby klientów. Nowatorskie rozwiązania w przekładniach Neco® wyznaczają nowe standardy w zakresie projektowania, wydajności i elastyczności.

Nowa seria Neco®firmy Nabtesco to w pełni zamknięte przekładnie charakteryzujące się nowoczesną konstrukcją, która jest odpowiednia do zastosowań w przestrzeniach sterylnych. Mają kompleksową ochronę antykorozyjną, są modułowe i łatwo je podłączyć z silnikiem.

„Opracowując przekładnie Neco®, przyjrzeliśmy się najważniejszym wymaganiom naszych klientów i stawiając na perfekcję, stworzyliśmy bardzo ekonomiczne rozwiązanie, bez konieczności kompromisów w zakresie specyfikacji technicznych” - wyjaśnia Daniel Obladen, dyrektor generalny sprzedaży w Nabtesco Precision Europe GmbH.

Koncepcja przekładni modułowej

Przekładnie Neco® osiągają wysoką precyzję przy luzach wynoszących zaledwie 0,5 min kątowej. Mają bardzo solidną konstrukcję z dwułożyskowymi wałkami mimośrodowymi i łożyskowanym wałem wejściowym. Cechują się również wysoką odpornością na przeciążenia i sztywnością skrętną. Ponadto ich lekka budowa pozwala na tworzenie aplikacji o mniejszej bezwładności, ulepszonych warunkach obciążenia i zmniejszonym zużyciu energii. Wał silnika jest dopasowany za pomocą promieniowego pierścienia zaciskowego. Pierścień zmniejsza bezwładność wału silnika nawet o 39%, umożliwiając niezwykle dynamiczne cykle.

Wspomniane cechy dają użytkownikowi wiele korzyści, w tym krótsze czasy cykli, a także wyższą produktywność i sprawność. Warto zwrócić uwagę na uproszczony montaż silnika, niewymagający wyosiowania zębnika napędowego. Elastyczny system z modułowymi tulejami i kołnierzami gwarantuje prostą adaptację do użytku ze wszystkimi standardowymi serwonapędami.

Kompleksowa ochrona przed korozją

Przekładnie cykloidalne Neco® charakteryzują się zaawansowanym zabezpieczeniem przed korozją. Pokryte są powłoką SSA (specjalna metoda ochrony antykorozyjnej firmy Nabtesco) i poddawane oksydacji, aby zapewnić optymalną ochronę. Rezultatem jest kompleksowe zabezpieczenie przed korozją, obejmujące wał wyjściowy przekładni i powierzchnie bieżne promieniowych uszczelnień wału. Dodatkowym efektem jest elegancka, niepowtarzalna czarno-srebrna kolorystyka przekładni.

Innowacyjna, mocna, ekonomiczna i stylowa: nowa seria Neco® wyznacza standardy w branży i na nowo definiuje przekładnie cykloidalne. W ofercie dostępne są obecnie trzy rozmiary (Neco®-25, -42 i -125), a wkrótce pojawią się kolejne. Poznaj szczegóły techniczne na stronie produktu.

 

×

Przeczytaj także

Efektywny transport ciężkich ładunków z nowym robotem mobilnym MOBOT® FlatRunner MW HT
Efektywny transport ciężkich ładunków z nowym robotem mobilnym MOBOT® FlatRunner MW HT

Firma WObit rozszerza portfolio autonomicznych robotów mobilnych z napędem omnikierunkowym o nowy model, przeznaczony do przewożenia ładunków o masie do 700 kg.

Zobacz więcej »
Wagonie, otwórz się!
Wagonie, otwórz się!

Jakie napędy odpowiadają za płynne, automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi w pociągach i tramwajach? Poznajcie bliżej zastosowania silników szczotkowych prądu stałego.

Zobacz więcej »