Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

Robot mobilny MOBOT® AGV CubeRunner automatyzuje kolejny proces w branży motoryzacyjnej

Robot mobilny MOBOT® AGV CubeRunner automatyzuje kolejny proces w branży motoryzacyjnej

Roboty mobilne MOBOT® AGV to rozwiązanie z zakresu Przemysłu 4.0, coraz chętniej wdrażane przez przedsiębiorstwa produkcyjne w Polsce i na świecie do automatyzacji logistyki wewnątrzzakładowej.

Branża motoryzacyjna przoduje w implementacji innowacyjnych rozwiązań, zwiększających wydajność i poprawiających bezpieczeństwo procesów produkcyjnych, takich jak współpracujące roboty mobilne. Doskonałym przykładem takiej firmy jest SITECH Sp. z o.o., która jest renomowaną spółką należącą do koncernu Volkswagen. Specjalizuje się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych do wybranych modeli samochodów takich marek jak: Volskwagen, Audi, Volkswagen Samochody Użytkowe, Skoda, Seat oraz Porsche.

W wywiadzie dla czasopisma businesspl Dyrektor Zarządzający ds. technicznych firmy SITECH Sp. z o.o. wymieniając nowoczesne technologie stosowane w siedzibie spółki w Polkowicach powiedział:

Kolejnym robotem jest MOBOT®AGV CubeRunner, który służy do automatyzacji procesu i dzięki niemu odchodzimy od transportu ręcznego wykonywanego przez pracowników. 

Całość wywiadu jest dostępna na stronie www.businesspl.com

Wspomniany autonomiczny robot mobilny może przewozić ładunki o masie do 200 kg i pracować na zasilaniu akumulatorowym do 12 h. Jest to najpopularniejszy model z rodziny robotów samojezdnych MOBOT® AGV, służących do automatyzacji transportu wewnętrznego. 

MOBOT® AGV CubeRunner idealnie sprawdza się do przewożenia średniej wielkości ładunków, takich jak kuwety, paczki oraz rozmaite detale o przeróżnych kształtach. 

Do nawigacji robota służy system laserowego mapowania terenu (LMS), lub system optyczny z kolorową linią. W przypadku nawigacji LMS robot orientuje się w przestrzeni podobnie do człowieka. Robot tworzy mapę otoczenia w swojej pamięci i skanując przestrzeń podczas jazdy widzi punkty charakterystyczne (np. ściany), dzięki czemu zawsze dokładnie wie gdzie jest.

Do robota dostępnych kilka modeli standardowych wózków i adapterów. Za ich pomocą możliwe jest automatyczne zabranie ładunku, jego bezpieczny transport i odstawienie w miejsce docelowe. 

Poniżej film prezentujący robota MOBOT® AGV CubeRunner z systemem grzebieniowym, nagrany podczas targów Modernlog 2019.

 


Powyższy opis nie może być wykorzystywany we fragmentach lub całości bez wiedzy i zgody firmy P.P.H. WObit E.J. Ober s.c.
Zapraszamy do kontaktu z naszym działem marketingu:
tel. 61 22 27 410 e-mail: wobit@wobit.com.pl

×

Przeczytaj także

System pomiarowy do badania przemieszczeń w halach magazynowych
System pomiarowy do badania przemieszczeń w halach magazynowych

Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o. – Centrum Badawczo-Rozwojowe korzysta z systemu pomiarowego do monitorowania konstrukcji budynków, opracowanego przez WObit.

Zobacz więcej »
Polskie fabryki Toyoty podwoiły produkcję elektrycznych napędów hybrydowych
Polskie fabryki Toyoty podwoiły produkcję elektrycznych napędów hybrydowych

20 września br. fabryka Toyoty w Wałbrzychu uruchomiła drugą linię produkcyjną elektrycznych przekładni do napędów hybrydowych. W transporcie wewnętrznym stosowane są roboty mobilne MOBOT®

Zobacz więcej »