Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

Ramię w ramię z robotem

W minionym tygodniu zespół pasjonatów robotyki z firmy WObit przeprowadził warsztaty dla uczestników półkolonii w Bursie Szkolnej w Pniewach. Uczestnicy zbudowali hydrauliczne ramię robota.

11.07.2019

Ramię w ramię z robotem

Przygodę z robotami i techniką warto zaczynać jak najwcześniej. Dlatego WObit często organizuje rozmaite zajęcia edukacyjne nie tylko dla młodzieży i studentów, ale również dla uczniów ze szkół podstawowych.

W minionym tygodniu zespół pasjonatów robotyki z firmy WObit przeprowadził warsztaty dla uczestników półkolonii w Bursie Szkolnej w Pniewach. Podczas dwugodzinnych zajęć dzieci zapoznały się z działaniem robotów przemysłowych, a następnie z pomocą wskazówek opiekunów zbudowały hydrauliczne ramię robota.

Samodzielne wykonanie, trudnego z pozoru projektu sprawiło wiele satysfakcji i radości zarówno uczestnikom jak i prowadzącym. Być może warsztaty robotyczne będą inspiracją do dalszego rozwoju dla małych inżynierów.

×

Przeczytaj także

Transport ładunków do 1 tony z nowym robotem mobilnym WObit!
Transport ładunków do 1 tony z nowym robotem mobilnym WObit!

Rodzina robotów mobilnych MOBOT® AGV właśnie powiększyła się o nowy model FlatRunner MW Light.

Zobacz więcej »
Kontrola temperatury tłumu i pasażerów z TIM40
Kontrola temperatury tłumu i pasażerów z TIM40

Kamera termowizyjna TIM40 firmy Micro-Epsilon to funkcjonalne narzędzie umożliwiające kontrolę podwyższonej temperatury ludzi w miejscach publicznych, takich jak lotniska, dworce czy centra handlowe.

Zobacz więcej »