Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

ITM 2017 i Modernlog

04.07.2017

ITM 2017 i Modernlog

W dniach 6 do 9 czerwca w Poznaniu po raz kolejny specjaliści z Polski i ze świata spotkali się podczas targów ITM Polska, równolegle miała miejsce pierwsza edycja targów Modernlog. W tym unikatowym wydarzeniu wzięło udział blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 27 krajów, 17 893 zwiedzających.

Firma WObit obecna w salonie Mach-Tool zaprezentowała szeroką ofertę komponentów dla automatyki, takich jak: napędy wraz ze sterowaniem, czujniki i urządzenia pomiarowe, w tym skaner laserowy z serii scanCONTROL 29x0 w aplikacji kontroli jakości trzech detali, kamerę termowizyjną TIM200, a także system I-Scan do pomiaru rozkładu sił i nacisku.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się część pokazowa, zlokalizowana po drugiej stronie alejki, gdzie zostały zaprezentowane roboty przemysłowe firmy WObit. W centralnej części strefyrobot Desktop realizował aplikację dozowania i nakładania kleju, z jego lewej strony prezentował się robot Tower TR300, który współpracował z robotem samojezdnym MOBOT® AGV CubeRunner - podając mu napoje zamówione przez klientów na panelu operatorskim.

Również w centrum części pokazowej pracował nowy moduł liniowy MLA2P, laureat nagrody Produkt Roku 2016, który przewoził w pionie skrzynię o masie 50 kg. Na prawo od modułu można było zobaczyć pracującego nowego robota Tower TR1000, służącego do aplikacji pick&place, jednak największe poruszenie wzbudzał najmłodszy członek rodziny MOBOT® AGV eRunner, dynamicznie przemieszczający się po wyznaczonej trasie.

W tle można było obserwować obraz wyświetlany w czasie rzeczywistym z kamery zainstalowanej na stoisku WObit w pawilonie 8 w ramach targów Modernlog. Zaprezentowaliśmy tam robota MOBOT® AGV FlatRunner HT transportującego wózek z paletą wypełnioną opakowaniami kartonowymi oraz robota MOBOT® AGV CubeRunner, który do nawigacji wykorzystywał system LMS (laserowego mapowania terenu).

Targi ITM Polska 2017 oraz Modernlog były miejscem premier nowoczesnych maszyn, źródłem technologicznych inspiracji oraz znakomitą okazją do nawiązania interesujących kontaktów biznesowych. 

Dziękujemy, że byliście tam Państwo z nami.

Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli krótki film z targów:

×

Przeczytaj także

Inteligentne napędy na drodze do Internetu Rzeczy
Inteligentne napędy na drodze do Internetu Rzeczy

Jakie znaczenie i wymagania ma Internet Rzeczy w odniesieniu do silników elektrycznych? Producent napędów z oferty WObit przedstawia odpowiedzi i rozwiązania.

Zobacz więcej »
Skanery laserowe profilu do aplikacji seryjnych
Skanery laserowe profilu do aplikacji seryjnych

Nowe skanery laserowe profilu scanCONTROL 2500 idealnie sprawdzą się w automatyzacji procesów produkcyjnych w takich zadaniach jak kontrola jakości czy monitorowanie krawędzi.

Zobacz więcej »