Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

ITM 2017 i Modernlog

04.07.2017

ITM 2017 i Modernlog

W dniach 6 do 9 czerwca w Poznaniu po raz kolejny specjaliści z Polski i ze świata spotkali się podczas targów ITM Polska, równolegle miała miejsce pierwsza edycja targów Modernlog. W tym unikatowym wydarzeniu wzięło udział blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 27 krajów, 17 893 zwiedzających.

Firma WObit obecna w salonie Mach-Tool zaprezentowała szeroką ofertę komponentów dla automatyki, takich jak: napędy wraz ze sterowaniem, czujniki i urządzenia pomiarowe, w tym skaner laserowy z serii scanCONTROL 29x0 w aplikacji kontroli jakości trzech detali, kamerę termowizyjną TIM200, a także system I-Scan do pomiaru rozkładu sił i nacisku.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się część pokazowa, zlokalizowana po drugiej stronie alejki, gdzie zostały zaprezentowane roboty przemysłowe firmy WObit. W centralnej części strefyrobot Desktop realizował aplikację dozowania i nakładania kleju, z jego lewej strony prezentował się robot Tower TR300, który współpracował z robotem samojezdnym MOBOT® AGV CubeRunner - podając mu napoje zamówione przez klientów na panelu operatorskim.

Również w centrum części pokazowej pracował nowy moduł liniowy MLA2P, laureat nagrody Produkt Roku 2016, który przewoził w pionie skrzynię o masie 50 kg. Na prawo od modułu można było zobaczyć pracującego nowego robota Tower TR1000, służącego do aplikacji pick&place, jednak największe poruszenie wzbudzał najmłodszy członek rodziny MOBOT® AGV eRunner, dynamicznie przemieszczający się po wyznaczonej trasie.

W tle można było obserwować obraz wyświetlany w czasie rzeczywistym z kamery zainstalowanej na stoisku WObit w pawilonie 8 w ramach targów Modernlog. Zaprezentowaliśmy tam robota MOBOT® AGV FlatRunner HT transportującego wózek z paletą wypełnioną opakowaniami kartonowymi oraz robota MOBOT® AGV CubeRunner, który do nawigacji wykorzystywał system LMS (laserowego mapowania terenu).

Targi ITM Polska 2017 oraz Modernlog były miejscem premier nowoczesnych maszyn, źródłem technologicznych inspiracji oraz znakomitą okazją do nawiązania interesujących kontaktów biznesowych. 

Dziękujemy, że byliście tam Państwo z nami.

Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli krótki film z targów:

×

Przeczytaj także

Nowy autonomiczny robot mobilny MOBOT® CubeRunner MW
Nowy autonomiczny robot mobilny MOBOT® CubeRunner MW

W ofercie WObit jest nowy MOBOT® AGV CubeRunner MW. Nowy autonomiczny robot mobilny z kołami omnikierunkowymi służy do automatyzacji transportu wewnętrznego różnorodnych ładunków o masie do 200 kg.

Zobacz więcej »
Nowe przekładnie planetarne kołnierzowe PFHE
Nowe przekładnie planetarne kołnierzowe PFHE

W ofercie WObit dostępne są nowe przekładnie planetarne PFHE. Doskonale sprawdzą się w aplikacjach, w których występują wysokie obciążenia promieniowe.

Zobacz więcej »