Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

Szersze możliwości przekładni planetarnych

Neugart rozszerza swoją ofertę przekładni planetarnych o wersje z zamontowanym kołem zębatym własnej produkcji.

27.04.2020

Szersze możliwości przekładni planetarnych

Neugart rozszerza swoją ofertę przekładni planetarnych o wersje z zamontowanym kołem zębatym własnej produkcji.

Dostępne są dwa konkretne typy koła zębatego: PK1, które montowane jest na wielowypustowym wale wyjściowym przekładni, gdzie wymagane bezpieczne połączenie zapewnia uzębienie wewnętrzne zgodnie z DIN 5480 oraz PM1, które jest przeznaczone do przekładni z wałem wyjściowym z kołnierzem i jest wyposażone w interfejs mechaniczny zgodny z normą EN ISO 9409-1. Oba typy są dostępne z zębami skośnymi, a PK1 jest również dostępne z zębami prostymi. Koła zębate są również dostępne w czterech różnych modułach i z różną liczbą zębów.

Opcję koła zębatego można zastosować z ośmioma typami przekładni. Z serii ekonomicznej są to przekładnie PLHE (z wałkiem na wyjściu) oraz PFHE (z kołnierzem na wyjściu). Charakteryzuje je znakomita relacja ceny do jakości. Z serii precyzyjnej zaś, wśród przekładni z wałkiem na wyjściu dostępne są modele PLN (o zębach wewnętrznych prostych), PSN (o zębach wewnętrznych skośnych) i WPLN (kątowa), a wśród przekładni z kołnierzem na wyjściu odpowiednio PLFN, PSFN i WPSFN. Tę serię wyróżnia wyjątkowa precyzja wykonania.

Te liczne opcje kombinacji koła zębatego z przekładnią planetarną dają konstruktorom możliwość wyboru rozwiązania, zarówno do zastosowań gdzie wymagana jest wysoka sztywność skrętna, jak i w miejscach o ograniczonej przestrzeni montażowej. W projektach o mniejszych wymaganiach świetnie sprawdzą się zaś warianty z serii ekonomicznej.

×

Przeczytaj także

Czujniki linkowe z IP69K do seryjnych zastosowań przemysłowych
Czujniki linkowe z IP69K do seryjnych zastosowań przemysłowych

W ofercie WObit dostępne są nowe linkowe czujniki przemieszczenia wireSENSOR WPS-Kxx o zakresach pomiarowych 2300 mm i 5000 mm, zaprojektowane specjalnie do zastosowań przemysłowych.

Zobacz więcej »
Bezkontaktowy pomiar różnicowy w przemyśle – zastosowane rozwiązania.
Bezkontaktowy pomiar różnicowy w przemyśle – zastosowane rozwiązania.

W artykule omawiamy zasadnicze kwestie, na jakie należy zwrócić uwagę w podstawowych badaniach grubości materiału.

Zobacz więcej »