Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

Nowe czujniki konfokalne do precyzyjnych pomiarów odległości i grubości

W ofercie WObit dostępna jest najnowsza generacja czujników konfokalnych do precyzyjnego określania odległości i grubości przezroczystych materiałów.

02.10.2020

Nowe czujniki konfokalne do precyzyjnych pomiarów odległości i grubości

Najnowsza generacja czujników konfokalnych firmy Micro-Epsilon przeznaczona jest do precyzyjnego określania odległości i grubości przezroczystych materiałów. confocalDT IFS2407-3 i confocalDT IFS 2404 / 90-2 rozwiązują wiele nowych zadań pomiarowych związanych z zakrzywionymi powierzchniami i ograniczonymi przestrzeniami instalacyjnymi w aplikacjach seryjnych. W połączeniu z kontrolerami posiadającymi wewnątrz zintegrowane źródło światła (tor pomiarowy bazujący na tej technologii), osiągają częstotliwości pomiarowe do 70 kHz w zależności od wersji.

Pomiary na zakrzywionych powierzchniach

Najnowsza głowica pomiarowa systemu confocalDT o oznaczeniu IFS2407-3 umożliwia pomiar o dużym nachyleniu do ± 30 ° bez zbędnego i kłopotliwego odchylania głowicy czujnika względem mierzonego obiektu. Dzięki temu można niezawodnie i precyzyjnie realizować pomiary na zakrzywionych powierzchniach o różnych strukturach w trudno dostępnych miejscach.

Ponadto czujnik oferuje duży zakres pomiarowy 3 mm, aperturę numeryczną (NA) 0,43 i duży offset do 28 mm. Łącząc zalety precyzyjnego pomiaru nachylonej powierzchni bez zbędnego ruchu głowicy, czujniki te idealnie nadają się do zadań kontroli geometrii we współrzędnościowych maszynach pomiarowych. Szczególnie podczas pomiaru powierzchni o skomplikowanych kształtach i dużej zdolności refleksyjnej obiektu, takich jak koła zębate lub gwinty zewnętrzne, uzyskuje się stabilne i bardzo precyzyjne wyniki.

Ograniczone przestrzenie montażowe w seryjnych zastosowaniach

IFS2404 / 90-2 jest przeznaczony do wykrywania przemieszczenia, odległości, położenia i grubości w ograniczonych przestrzeniach montażowych. Oferuje zakres pomiarowy 2 mm z rozdzielczością 0,040 µm. Czujnik ma wiązkę poprowadzoną pod kątem 90 °. Ta kompaktowa konstrukcja pozwala oszczędzić miejsce na integrację w ograniczonych przestrzeniach montażowych przy zmniejszonej głębokości montażu. Ze względu na doskonałą relację ceny do wydajności czujnik szczególnie nadaje się do zastosowań seryjnych.

Modyfikacje dla klienta

Jeśli do rozwiązania zadania pomiarowego niezbędna jest adaptacja do specyficznych wymagań klienta, czujniki można odpowiednio zmodyfikować.

Obejmuje to na przykład modyfikacje konstrukcji, różne długości przewodów, wykonanie z materiałów odpowiednich do podciśnienia lub specjalne opcje montażu.

×

Przeczytaj także

Nowe czujniki koloru o wysokiej precyzji pomiarów
Nowe czujniki koloru o wysokiej precyzji pomiarów

W ofercie WObit dostępne dwa nowe czujniki koloru firmy Micro-Epsilon charakteryzujące się zwiększoną precyzją pomiaru i dużą szybkością pracy.

Zobacz więcej »
Nowe rozwiązania w skanerach laserowych profilu Micro-Epsilon
Nowe rozwiązania w skanerach laserowych profilu Micro-Epsilon

Coraz częściej w procesach przemysłowych stosuje się precyzyjne urządzenia do kontroli wymiarów, powierzchni, grubości, takie jak skanery laserowe profilu. Poznaj nowe możliwości urządzeń.

Zobacz więcej »