Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

Efektywny transport ciężkich ładunków z nowym robotem mobilnym MOBOT® FlatRunner MW HT

Firma WObit rozszerza portfolio autonomicznych robotów mobilnych z napędem omnikierunkowym o nowy model, przeznaczony do przewożenia ładunków o masie do 700 kg.

03.07.2020

Efektywny transport ciężkich ładunków z nowym robotem mobilnym MOBOT® FlatRunner MW HT

Firma WObit rozszerza portfolio autonomicznych robotów mobilnychz napędem omnikierunkowym o nowy model, przeznaczony do przewożenia ładunków o masie do 700 kg. FlatRunner MW HT  ma wyjątkowo kompaktową konstrukcję o wysokości zaledwie 220 mm, długości 1500 mm i szerokości 700 mm.   

Te wymiary pozwalają m.in. na wjeżdżanie pod regały i ich automatyczne pobieranie oraz odstawianie w określone miejsca. Co więcej, regały oraz inne ładunki np. palety czy przenośniki rolkowe mogą ważyć aż do 700 kg. Nowy autonomiczny robot mobilny zasilany jest wydajnymi akumulatorami litowo-jonowymi, które pozwalają na nieprzerwaną pracę do 5 h. 

MOBOT® AGV FlatRunner MW HT jest wyposażony w czterokołowy napęd omnikierunkowy umożliwiający jazdę w każdym kierunku i wykonywanie obrotów o 360° w miejscu. Koła Mecanum zapewniają  swobodę manewrów, elastyczność i skracają czas realizacji zadań – MOBOT® nie musi wykonywać żadnych dodatkowych manewrów jak zawracanie. Dlatego roboty z tym napędem są odpowiednie do procesów o krótkim czasie cyklu, a także do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni (węższe korytarze).

MOBOT® AGV FlatRunner MW HTsamodzielnie przemieszcza się w otoczeniu za pomocą systemu nawigacji LMS (laser mapping system). Za jego pomocą robot tworzy mapę otoczenia w swojej pamięci i skanując przestrzeń podczas jazdy, widzi naturalnie występujące obiekty, takie jak ściany, dzięki czemu zawsze dokładnie wie, gdzie jest. Co istotne ta metoda nawigacji nie wymaga ingerencji w przestrzeń fabryki bądź magazynu, a jej wdrożenie i rekonfiguracja są bardzo szybkie. Umożliwia ona również omijanie przeszkód, które roboty napotykają na swojej drodze.

Nowy robot mobilny, podobnie jak inne roboty MOBOT® jest wyposażony w zaawansowany system bezpieczeństwa, na który składają się m.in. skanery laserowe z funkcją bezpieczeństwa. Odpowiadają one za detekcję przeszkód pojawiających się przed robotem mobilnym. Dzięki temu bezpiecznie współpracuje z ludźmi, przewożąc rozmaite ładunki.

MOBOT® ​AGV FlatRunner MW HT stanowi optymalne narzędzie do obsługi transportu międzyoperacyjnego w procesach just-in-time na produkcji i w magazynach. W niezwykle niskiej konstrukcji może być zintegrowany system unoszenia ładunku, pozwalający na automatyczne pobieranie i odstawianie np. palet. Prócz tego robota można łatwo dostosować do transportu różnorodnych ładunków poprzez wymianę modułów/adapterów np. z automatycznymi rolkami, do przewozu paczek czy zrobotyzowanego manipulatora. To optymalne rozwiązanie do przewozu ładunków w przemyśle oraz logistyce magazynowej.

Wdrożenie robota jest szybkie i proste i nie wymaga wprowadzania kosztownych zmian w przestrzeniach, w których mają funkcjonować. System robotów jest też skalowalny, oznacza to, że można go łatwo rozbudowywać o kolejne urządzenia.

Zastosowanie robotów mobilnych MOBOT® do automatyzacji transportu zwiększa produktywność i pozwala na ograniczenie kosztów. Wynika to z lepszej kontroli przepływ towarów, bezpieczniejszego i ostrożnego transportu, a także zaoszczędzenia czasu pracowników, którzy mogą zająć się ciekawszymi zadaniami, wymagającymi wyższych kwalifikacji. Roboty mobilne poprawiają również ergonomię pracy ludzi. W rezultacie uzyskujemy efektywniejsze wykorzystanie zasobów i powierzchni.

Aby dowiedzieć się więcej o nowym robocie mobilnymMOBOT® AGV FlatRunner MW HT oraz całej rodzinie urządzeń, odwiedź stronę www.wobit.com.pl lub skontaktuj się z doradcami WObit pod numerem 61 22 27 422.

×

Przeczytaj także

Współpracujące roboty mobilne automatyzują transport wewnętrzny
Współpracujące roboty mobilne automatyzują transport wewnętrzny

Jednym z obszarów, które warto usprawniać, jest transport wewnętrzny, tak aby umożliwiał on niezbędną elastyczność działań przedsiębiorstwa.

Zobacz więcej »
Wagonie, otwórz się!
Wagonie, otwórz się!

Jakie napędy odpowiadają za płynne, automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi w pociągach i tramwajach? Poznajcie bliżej zastosowania silników szczotkowych prądu stałego.

Zobacz więcej »